Это интересно


Факультети та інститути

 
 

Факультет іноземної філології

 
 

Кафедра грецької філології

 
     
  Завідувач кафедрою  
       
  ІСАЄВ Едуард Шахмарович, доцент, кадидат філологічних наук  
       
  Телефон: +38 (0652) 25-30-84
E-mail: isayev@tnu.crimea.ua
 
     
  Історія  
 

Кафедра заснована у травні 1992 року за поданням Всесоюзної спілки радянських греків, Кримської спілки греків і керівництва Сімферопольського державного університету для підготовки викладачів новогрецької мови і перекладачів з метою вирішення проблем відродження національної культури кримських греків, що повертаються на свою історичну батьківщину після депортації 1944 р. Першим завідувачем кафедри був доктор філологічних наук, професор О. С. Козлов, з 1997 по 2003 роки вагомий внесок у становлення кафедри було внесено під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Л. В. Павленко. З 2003 року кафедрою завідує кандидат філологічних наук, доцент Е. Ш. Ісаєв.

З 1995 року ряд дисциплін кафедри читають викладачі, що відряджаються Міністерством освіти і релігії Республіки Греція. Після навчання в аспірантурі кандидатські дисертації захистили 2 співробітники кафедри.

 
 

Інформація

   
 

Кафедра підтримує ділові і творчі стосунки з Афінським університетом ім. Каподістрії, Салонікським університетом ім. Арістотеля, Яннінським університетом, з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, з Московським державним університетом ім. М. В. Ломоносова, де працюють провідні фахівці з неоелліністики. Завдяки активній допомозі грецьких державних та громадських організацій, університетів на кафедрі створена оригінальна бібліотека навчально-методичної, наукової і художньої літератури грецькою мовою. Для участі у літніх культурно-освітніх програмах, що фінансуються грецькою стороною, до Греції щорічно виїзджають 15-20 студентів і викладачів кафедри. Крім того, викладачі мають можливість підвищувати свою кваліфікацію і вести наукові дослідження в університетах республіки Греція завдяки наданню широкого спектру стипендій.

У зв'язку з унікальністю кафедри і відсутністю (до 1996 року) її аналогів в республіках СНД, колектив розробив за допомогою учених з Київського і Московського університетів 16 теоретичних, практичних і спеціальних курсів, підготував 8 навчальних посібників, 5 з яких видані значними тиражами і використовуються як підручники для університетів України і Росії.

У даний час проводиться активна робота з підготовки навчально-методичного матеріалу по окремих аспектах викладання новогрецької мови як спеціальності.
З 1996 року при кафедрі почав роботу Науково-методичний центр "Бібіліотека Тавріка", на семінарах якого, завдяки фінансуванню в 1997-1999 роках грецького громадського фонду "Олександр З. Онасис" і гранту Кримського відділення фонду "Відродження" отримали можливість підвищити кваліфікацію вчителя новогрецької мови шкіл Криму.

 
 

Дисципліни

   
 
  • Історія грецької мови. Теоретична граматика грецької мови (Павленко Л. В., доцент);
  • Методологія і організація наукових досліджень. Історія лінгвістичних учень. Основи теорії мовної комунікації. Методика викладання іноземних мов (Ісаєв Е. Ш., доцент);
  • Теорія літератури. Історія зарубіжної літератури. Вступ до спецфілології (Александрова О. М., доцент);
  • Практичний курс англійської мови (Норець М.В., доцент);
  • Теоретична фонетика грецької мови. Лінгвокраїнознавство Греції і Кіпру.  Практичний курс новогрецької мови (Лазаріді С. А., ст. викладач);
  • Лексикологія грецької мови. Практичний курс новогрецької мови (Банах Л. С., ст. викладач);
  • Практичний курс новогрецької мови (Георгіаді О. К., викладач);
  • Практичний курс новогрецької мови (Анастасіаді К.В., викладач);
  • Практичний курс англійської мови (Андрюхіна С.В., викладач).
 
 

Наукова робота

   
 

Учені і викладачі кафедри розробляють комплексну наукову тему "Проблеми античної і сучасної філології".

Кафедра веде наукові дослідження за наступними напрямами: Сучасна зарубіжна літературна критика, Порівняльне мовознавство і літературознавство, Фольклор і література греків Північного Причерномор'я. За вказаною проблематикою здійснюється також підготовка аспірантів і пошукувачів. Співробітники кафедри беруть участь у вузівських, регіональних, республіканських і міжнародних конференціях в Сімферополі, Севастополі, Маріуполі, Києві, Харькові, Львові, Москві, Афінах і Фессалоніках та ін. наукових центрах. На базі кафедри організовані і проведені 3 міжнародних науково-практичних конференції.