Это интересно


Факультети та інститути

 
 

Факультет іноземної філології

 
 

Кафедра німецької філології

 
   
 
  Завідувач кафедрою  
     
  ПЕТРЕНКО Данило Олександрович, доцент, кандидат філологічних наук  
     
  Телефон: +38 (0652) 25-30-84
E-mail: petrenko@tnu.crimea.uа
 
     
  Історія  
 

Кафедра була створена в липні 1986 року, очолювали кафедру доцент Лепина Р.А., доцент Науменко А.М., професор Петренко А.Д.

 
 

Інформація

   
 

На кафедрі працює член-кор. Національної Академії наук України, проф.О.Б.Ткаченко, п'ять доцентів, кандидатів філологічних наук (Петренко Д.А., Лепіна Р.А., Любавіна Л.В., Ісаєв Е.Ш., Перепечкіна С.Є.). Декілька викладачів працюють над кандидатськими дисертаціями в аспірантурі. Студенти і викладачі кафедри беруть участь в роботі щорічного семінару германістів у Німеччині, проходять місячні мовні стажування в Німеччині (університети м.Гейдельберг, Гамбург, Грайфсвальд і ін.). Кафедра співробітничає з школами Криму, в яких ведеться викладання німецької мови.

Викладачі кафедри щорічно виступають на конференціях різного рангу з доповідями: міжнародних (м. Київ, м. Мінськ, м. Санкт-Петербург, м. Москва, Німеччина), республіканських і університетських, роблять методичні розробки, випускають підручники і навчальні посібники.

Кафедра співробітничає з інститутом Гете в Києві, з Міжнародною службою Академічних обмінів (Німеччина), з Фондом Р.Боша, різними університетами і навчальними закладами Німеччини, Швейцарії і Австрії. Щорічно 10 викладачів кафедри проходять мовні і наукові стажування в університетах Німеччини (університет Дюїсбург-Ессен). Кафедра є фундаментальною в Україні за проведенням всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

 
 

Дисципліни

   
 
  • Соціальні проблеми мовознавства. Теоретична фонетика. Соціолінгвістика (Петренко Д.А., доцент);
  • Теорія мовознавства. Фоностілістика. (Ткаченко О.Б., професор);
  • Вступ до германської філології. Соціофонетика. (Перепечкіна С.Є., доцент);
  • Історія німецької мови. Лексикологія. (Любавіна Л.В., доцент);
  • Теоретична граматика. (Лепіна Р.А., доцент; Шалига Д. О., старший викладач);
  • Методика викладання іноземних мов. Методологія і організація наукових досліджень. Історія лінгвістичних вчень. Основи теорії мовної комунікації (Ісаєв Е.Ш., доцент);
  • Вводно-корективний курс німецької фонетики, Практичний курс сучасної німецької мови. (Шереметьєва К.В., старший викладач);
  • Практичний курс сучасної німецької мови. Стилитика. Спецкурси (Черниш І.В., старший викладач);
  • Практичний курс сучасної німецької мови. Лінгвокраїноведення. Спецкурси (Пономарьова Г. В., асистент);
  • Практичний курс сучасної німецької мови. Спецкурси (Воронцова Н.К, асистент);
  • Практичний курс сучасної німецької мови. Спецкурси (Короленко О. В., асистент).
  • Практичний курс сучасної німецької мови. Спецкурси (Мельнічук К. О., асистент).
 
 

Наукова робота

   
 

Учені і викладачі кафедри розробляють комплексну наукову тему "Соцiолiнгвiстична варiативнiсть в мовi та мовленнi". Об'єкт дослідження - соціально-комунікативна система німецької мови. На кафедрі відкритий новий напрям соціолінгвістичних досліджень за темою "Соціальна стратифікація сучасної німецької мови в Німеччині на фонетико-фонологічному рівні".

У рамках даної наукової школи під науковим керівництвом академіка АН ВШ України, професора Петренко А.Д. захистили кандидатські дисертації в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка викладачі Исаєв Є.Ш., Петренко Д.А., Перепечкіна С.Є. Тема і матеріали досліджень пов'язані з навчальними планами і програмами підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів по напряму "Філологія" (німецькі мови), істотно розширюють і доповнюють теоретичні курси стилістики, фоностилістики, теоретичної фонетики, лексикології, історії мови, спецкурси по соціолінгвістиці і соціофонетиці, нормативний курс фонетики сучасної німецької мови.

 
 

Зв'язки, контакти

   
 

Кафедра бере участь в організації і проведенні Міжнародних наукових конференцій з проблем вивчення іноземних мов за участю фахівців з Німеччини (гг. Дюсбург Ессен). Впродовж багатьох років на кафедрі проходять стажування студенти з Німеччини. Німецький національний культурний центр - Гете-Інститут проводить на базі кафедри міжнародні семінари з актуальних проблем викладання німецької мови як іноземного, а студенти відділення німецької філології щорічно удосконалюють свої знання на семінарі германістів в м. Тіммендорфер Штранд (Німеччина). Викладачі кафедри беруть участь в міжнародних проектах "ТЕМПУС-ТАСИС" і "ІНТАС", спільно з ученими університетів Києва, Москви, Катеринбургу і Хагена (Німеччина) працюють над створенням підручників по іноземних мовах для студентів університетів України і Російської Федерації, проходять мовні і наукові стажування.