Это интересно


Факультети та інститути

 
 

Факультет фізичної культури і спорту

 
 

Кафедра гімнастики і біомеханіки

 
     
  Завідувач кафедрою  
     
 

 НІКОЛЕНКО Ольга Володимирівна, доцент, кандидат біологічних наук

 
     
  Телефон: +38 (0652) 608-792  
 

Історія

 
 

Як самостійна одиниця кафедра гімнастики утворена в 1971 році

 
 

З моменту підстави і до 1983 року очолювала кафедру кандидат медичних наук Бінчук Н.І., що мала дві вищі освіти: медичне і фізкультурне.

З 1983 по 2000 рік кафедрою керував майстер спорту, кандидат технічних наук, а потім і доктор педагогічних наук, Заслужений винахідник України, професор Лейкин М.Г. Істотний внесок в становлення кафедри внесли: Бузер А.Л., Лякишев Б.В., Несин А.Е., Мішин В.М., Кротова Е..Е., Резвая Л.А., Вікторова Л.Н., Ярової Н.М., Озерова Л.А., Ігнатьева В.А., Віноградов А.А., Серегин В.Н., Швецов А.Д., Угольков Г.М. Багато в чому, завдяки старанням викладачів, зміцнювалася матеріальна і навчально-методична база кафедри. Обладнаний малий тренажерний зал, придбані рейтеровській гімнастичний килим, акробатична доріжка. З 2001 року кафедру очолює її вихованка, кандидат біологічних наук, доцент Николенко О.В.

 

Загальна інформація

За час існування кафедри підготовлено велику кількість фахівців у області спортивної і художньої гімнастики, спортивної аеробіки і фітнесу, вчителів фізичної культури, подавателей Вузів, серед них більше 20 майстрів спорту. Збірні команди гімнастів систематично брали участь в змаганнях різного рівня і були багатократними переможцями і призерами.

 
 

Співробітники

   
 
  • Николенко Ольга Володимирівна - завідувачка кафедрою, кандидат біологічних наук, доцент;

  • Серегин Віктор Миколайович - старший викладач;

  • Швецов  Анатолій Дмитрович - старший викладач;

  • Угольков Георгій Михайлович - старший викладач

  • Музика Світлана Леонідівна - старший викладач;

  • Озерова Людмила Олександрівна - старший викладач;

  • Навтіков Олександр Едуардович - викладач;

  • Корнейчук Андрій Миколайович - викладач;

 
 

Дисципліни

 

Кафедра проводить навчання по дисциплінах:

  • Гімнастика і методика викладання (старші викладачі: Серегин В.Н., Угольков Г.М., Швецов А.Д., викладачі: Навтіков А.Э., Корнейчук А.Н.)

  • Атлетизм (старший викладач Швецов А.Д., викладач Навтіков А.Э.);

  • Теорія і методика вибраного виду спорту (Николенко О.В., доцент, кандидат біологічних наук);

  • Оздоровчі види гімнастики (старший викладач Музика С.Л., викладач Навтіков А.Э.)

  • Дисципліни по вибору (нетрадиційні види гімнастики)

 
 

Навчальна робота

 
 

Організація учбового процесу проводиться відповідно до плану за фахом: 6.010201 „фізичне виховання”, 6.010203 „здоров’я людини”; 7.010201 „фізичне виховання” і 7.010202 „фізична реабілітація”; 8.010201 „фізичне виховання” і 8.010202 „фізична реабілітація”. В цілях вдосконалення учбового процесу викладачами кафедри з урахуванням сучасних досягнень науки регулярно розробляється і доповнюється учбова документація, удосконалюється організація самостійної роботи, проводяться консультації для студентів.

 Поточний контроль знань студентів здійснюється шляхом проведення письмових контрольних робіт, здачі практичних нормативів.

 У плановому порядку проводиться тестування фізичної і технічної підготовки студентів 1-3 курсів. Складені і упроваджені в учбовий процес форми рейтингового контролю студентів 1-4 курсів. На базі кафедри проходять виробничу практику студенти факультету. За матеріалами практики, на основі придбаних знань студенти виконують науково-дослідну роботу, результати якої оформляються у вигляді курсових і дипломних робіт і представляються у формі доповідей на конференціях різного рангу.

 
 

Наукова робота

 
 

Напрям науково-дослідної роботи кафедри: „Фізіологічне обгрунтування рекреаційних дій при занятті гімнастикою”. У науковому активі кафедри тридцять винаходів спортивно-оздоровчих тренажерів, 260 публікацій, серед яких підручники, навчальні посібники, монографії. На кафедрі підготовлено 3 доктори і 9 кандидатів наук, 3 оформлених патенту на винаходи у області реабілітації хворих з ідеопатічеськім сколіозом.

   Молодим фахівцем кафедри Навтіковим А.Э. активно ведеться науково-дослідна робота у області застосування інноваційних технологій в олімпійській освіті школярів.

 Відповідно до наукової тематики кафедри ст.преподаватель Музика С.Л.  проводить дослідження за визначенням глюкокортікальной активності надниркових і їх взаємозв'язку з респіраторними функціями спортсменів в процесі навантаження.

 
 

Зв'язки і контакти

 
 

Кафедра традиційно підтримує наукові і спортивні контакти із спортивними клубами і організаціями Франції (Сент-Этьен, Авіньон), ГерманіЇ (Хайдельберг), США (Портленд), Польща (Радом).

 
 

Публікації

 
 
  1.   Николенко О.В., Ленськая О.І. Вплив занять калланетікой на морфо-функціональні параметри жінок старшої вікової групи.//Материалы всеукраїнської ювілейної на4учной конференції з міжнародною участю. - Сімферополь 11-12 дек.2008. -С. 37-41. 0,25 п.л.
  2. Николенко О.В., Музика С.Л., Навтіков А.Э. Оздоровча гімнастика як засіб підготовки студентів факультету фізичної культури і спорту, спеціальності фізична реабілітація. //Материалы всеукраїнської ювілейної наукової конференції з міжнародною участю. -Симферополь 11-12 дек. 2008. С . 41-46, 0,25 п.л.
  3. Навтіков А.Э., Мутьев А.В. Зв’язок рівня соматічного здоров’я та олімпійської освіченості.// Слобожанський науково-спортівній вісник: 36. наук. Пр.-Харьків:ХДАФК, 2009. №3.- С. 376, 0,25 п.л.
  4. Музика С.Л., Погодіна С.В. Глюкокортікальная активність надниркових і респіраторні реакції спортсменів при виконанні змагання вправ в гирьовому спорті.// Матеріали Всеукраїнської наукової конференції „Актуальні проблеми валеології і реабілітації” - Сімферополь, ТНУ. 2009. - С. 91-93. 0,1 п.л.
  5. Николенко О.В., Зоріна О.А. Особливості розвитку гнучкості у дітей різного віку в художній гімнастиці.// Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції „Актуальні проблеми валеології і реабілітації”.-  Сімферополь.-2010.-С.111-115. - 0,4 п.л.
  6. Николенко О.В., Нектовенко Е.М. Координація - як базова якість в аеробіці фітнесу // Матеріали всеукраїнський науково-практичній конференції „Актуальні проблеми валеології і реабілітації”.-  Сімферополь.-2010.-С.115-117. - 0,4 п.л.
  7. Озерова Л.А., Мішин Н.П., Мельніченко Е.В., Снапков П.В. Корекція тонусу паравертебральних м'язів методом тракційної міорелаксациі у тих, що єдиноборствують. Научно-практіч. конф. „Бойові мистецтва в сучасному суспільстві”. - Сімферополь. 2010 с. 71
  8. Озерова Л.А., Мельніченко Е.В., Тарабріна Н.Ю., Коновальчук В.Н. Активна тракційно-ротаційна міорелаксация як метод корекції вестібулярних реакцій у спортсменів. Всеукраїнська науково-практична конференція „Актуальні проблеми валеології і реабілітації”.-  Сімферополь.-2010.-С.108-115.